NÕUDETRÜKK

Trükkimismeetod, mis võimaldab valmistada väikesi tiraaže vastavalt vajadusele.

FUNKTSIOON

Ideaalis tähendab selline trükk võimalust trükkida ainult üks eksemplar, näiteks üks raamat. Erinevalt väikestest tiraažidest, mille puhul trükitakse väike kogus eksemplare (50–100–200), võimaldab nõudetrükk trükkida väikese arvu eksemplare üldisest suurest kogusest (300–500–1000) vastavalt konkreetsele tellimusele. Seega ei saadeta nõudmisel trükitud eksemplare kunagi säilitamisele.

VÕIMALUSED

See tehnoloogia teeb ka võimalikuks tiraaži kordustrüki. Meie variandis teeb nõudetrükk võimalikuks ka pikaajalise koostöö. Seejuures failid, mida meil säilitatakse, trükitakse sel hetkel ja sellises koguses, nagu on tellijale tarvis.

Niisuguse tellimuse täitmise kiirus on maksimaalne ning selleks ei kulu üle mõne tunni. Vahel redigeeritakse faile vastavalt tellimuses osutatud nõudmistele.

Näidis:

Näiteks võib trükkida 1000 kataloogi aastas, kusjuures igakuine vajadus on 50–100 tk, ning pidevalt muutuvate hindade ja sortimendi juures. Sel juhul võetakse hinna arvestamisel aluseks just 1000 eksemplari, aga mitte 50, mis annab 2–3 kordse hinnavahe.

Seega tekib võimalus uuendada sisu pidevalt, säilitades seejuures tellijale iga tiraaži puhul suure rentaabluse.